Zespół

Joanna Swacha - Założycielka i prezes firmy dystrybuującej filmy - Bomba Film, pracuje w firmach Vivarto oraz Art House; była specjalistką ds. promocji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Rozstaje Europy" oraz Akademickiego Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka"; przez 5 lat pracowała w Akademickim Radiu Centrum prowadząc m.in. dwie autorskie audycje kulturalne; założycielka i członkini zarządu Fundacji Innowacyjnych Praktyk "Off-Akademia" zajmującej się propagowaniem alternatywnych metod kształcenia akademickiego; autorka części marketingowej ogólnopolskiego podręcznika dla podmiotów ekonomii społecznej; od 2009 roku organizuje liczne projekty kulturalno-edukacyjne m.in. Lubelskie Dni Historii Alternatywnej, Warsztaty Kultury Filmowej w Zwierzyńcu, Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu, "Ukraina z bliska", „Swój-obcy-inny”
Mirosław Trębowicz - od kilkunastu lat funkcjonuje w szeroko pojętej branży filmowej, pracował m.in. w firmach Beverly Hills Video, Silver Screen (zastępca kierownika jednego z pierwszych multipleksów w Polsce), Gutek Film (prowadzenie działu dystrybucji kinowej współorganizacja festiwalu Era Nowe Horyzonty w Cieszynie). Założyciel firm dystrybucyjnych Vivarto, Art-House i Aurora Films, które z sukcesami funkcjonują na rynku dystrybucji ambitnego kina do nia dzisiejszego. Przez 8 lat firmy te wprowadziły do kin w Polsce ponad 350 filmów, wśród których znajdowały się pozycje nagradzane na największych światowych festiwalach w Berlinie, Cannes czy Wenecji, a także nagrodzonych Oscarami. Od lat, konsekwentnie, wspomniane marki dystrybucyjne promują zwycięzców festiwali odbywających się w Warszawie: Warszawskiego Festiwalu Filmowego, Festiwalu Wiosna Filmów oraz Festiwalu Sputnik. We współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz Filmoteką Narodową i Siecią Kin Studyjnych, Vivarto, Aurora Films i Art-House od ponad 5 lat realizują największy pod względem ilości tytułów filmowych w Europie projekt powrotu do kin filmów zaliczanych do Klasyki Kinematografii Światowej. Wspomniani dystrybutorzy współpracują prawie wyłącznie z kinami studyjnymi, artystycznymi oraz dyskusyjnymi klubami filmowymi. W latach 2006 - 2009 Mirosław Trębowicz prowadził dwusalowe kino Orzeł w Toruniu (aż do momentu gdy właściciel nieruchomości sprzedał ją i zlikwidował kino). W 2008 założył Fundację Filmowa Warszawa, która prowadziła warszawskie kino Alchemia. Z Fundacją Ruchome Obrazy i Festiwalem Wiosna Filmów współpracuje od 2006 r. Członek Rady Programowej Fundacji.

Łukasz Kanafa - Od lat funkcjonuje w szeroko pojętej branży filmowej; w firmach Bomba Film, Vivarto oraz Art House odpowiada za kontakty zagraniczne oraz zajmuje się negocjowaniem licencji filmowych; był kierownikiem biura organizacyjnego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Rozstaje Europy"; obecnie jest dyrektorem organizacyjnym festiwalu Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu; jest współpracownikiem Kina Studyjnego "Chatka Żaka" w Lublinie oraz prelegentem kina „Skarb” w Zwierzyńcu; założyciel i członek zarządu Fundacji Innowacyjnych Praktyk "Off-Akademia" zajmującej się propagowaniem alternatywnych metod kształcenia akademickiego. 

Artur Swacha -  Z wykształcenia politolog, natomiast z zamiłowania i potrzeby obcowania z kulturą wysoką pracuje w branży filmowej. Zajmuje się dystrybucja kopii w Bomba film (od 2013 roku), Art Hause film (od 2015 roku) i Vivarto (od 2016 roku). Przy LAFie od 6 lat, zaczynał jako wolontariusz, jednak szybko dostrzeżono w nim potencjał i wykorzystano jego umiejętności logistyczne. W tym roku po raz 4 sprawuje władzę nad kopiami filmowymi. Jest ostoja Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. To dzięki jego ciężkiej pracy wszystkie kopie filmowe na czas znajdują się w kinach. 

Malwina Kurzak - Absolwentka Fotografii, Informatyki, Realizacji Obrazu i Multimediów. Od 3 lat pracuje przy organizacji Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu, odpowiedzialna za funkcjonowanie biura organizacyjnego podczas LAF, wolontariatu, a w tym roku również za akredytacje, wcześniej była kilkakrotnie wolontariuszem LAF. Pracowała przy organizacji Juwenaliów Śląskich oraz wielu imprez klubowych, sportowych i konferencji na terenie Śląska. Współpracowała przy tworzeniu Campusu Akademickiego Solina, natomiast  przy festiwalu filmowym RegioFun odpowiedzialna była za gości zagranicznych. Uzależniona od wszystkiego co wiąże się z aparatem i filmem, zakręcona i zwariowana jak świat, w którym żyjemy. Jednak pedantyczna i opanowana niczym generał wojskowy.

Jolanta Prochowicz - z wykształcenia filozofka i filolożka. Od 10 lat pracuje w branży filmowej (Kino w Trampkach, Festiwal "Dwa Brzegi"). Podczas LAF-u odpowiada za biuro organizacyjne Festiwalu.