"5-10-15” to całoroczny, ogólnopolski program edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży realizowany przez Fundację „Filmowa Warszawa”. Składa się z comiesięcznych projekcji kinowych dla uczniów, realizowanych w ramach cykli tematycznych zgodnych z podstawą programową MEN. Każdy pokaz to swoista „lekcja w kinie” uzupełniona o dodatkowe zajęcia realizowane przez naszego doświadczonego prelegenta odbywające się tuż po projekcji. Dodatkowo, do każdego filmu, otrzymują Państwo od nas dodatkowe materiały dydaktyczne do wykorzystania na zajęciach szkolnych.

Fundacja „Filmowa Warszawa” posiada ogromne doświadczenie w edukacji filmowej. Od lat wybiera filmy o wysokim potencjale edukacyjnym dla dystrybutorów kinowych (Vivarto, Bomba Film), troszcząc się o to, by ciekawe i wartościowe filmy trafiły na ekrany polskich kin. Przygotowuje do nich materiały dydaktyczne oraz dedykowane konspekty lekcji. Dbamy również o to, aby filmy te trafiły do jak najszerszej grupy odbiorców realizując wiele projektów kulturalnych i edukacyjnych m.in.: Warsztaty Kultury Filmowej, Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu, Międzynarodowych Festiwal Filmów dla Najmłodszych „W chmurach”, ogólnopolskie przeglądy tematyczne (Spotkanie z przygodą, Wędrujące festiwale, Kino z klasą, Akademia Dzieciom).

Oferujemy Państwu kompletny, całoroczny program edukacyjny złożony z ponad 80 tytułów filmowych dostosowanych do różnych grup wiekowych. Każdy film posiada dodatkowe, rozbudowane materiały dydaktyczne, które będziemy Państwu przekazywać. Do każdego wskażemy również związek problemów poruszanych w danym tytule z podstawą programową.

Program jest przygotowywany we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

Program "5-10-15" podzielony został na segmenty dostosowane do grup wiekowych. W każdym z nich znajduje się 10 propozycji filmowych na cały rok szkolny 2018/2019.

PRZEDSZKOLE

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. 1-3

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. 4-6

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. 7-8 I GIMNAZJUM

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA 

Masz jakieś pytania odnośnie naszej oferty - napisz do nas. Z przyjemnością Cię odwiedzimy i przedstawimy szczegóły!

KONTAKT

e-mail: biuro@filmowawarszawa.org

mob.: 606 312 268